Press "Enter" to skip to content

Posts published in “طراحی”

طرحي از “بارگ” اثر نازی تارقلی‌زاده

0
بیش از صد سال پیش، دختری به علتی نامعلوم در پاریس خودکشی کرد و جسدش را از آب گرفتند. این دختر زیبا بقدری چشم‌نواز به خواب ابدی فرو رفته بود و لبخند ملیح‌اش خیره‌کننده و به همان مقدار تاثربرانگیز بود که تصمیم گرفته شد در همان حال از صورت وی قالبی تهیه شود تا بعدها برای ساخت مجسمه از آن استعانت جویند و اینگونه چهره‌ی دختر جاودان شد.... و این تصویر همان دختر است.

سوژه‌های ناصرالدین شاه برای عکاسی زنان حرمسرا

0
ناصرالدین شاه قاجار که حالا بیش از ۱۲۰ سال از کشته شدن او به ضرب گلوله میرزارضا کرمانی می‌گذرد، از جمله شاهانی بود که در کنار حکمرانی خود، گوشه چشمی هم به هنر، از عکاسی گرفته تا نقاشی و خوشنویسی داشت و تلاش کرد در هر کدام از این حوزه‌ها شانس خود را امتحان کند. ۵۰ سال حکومت ناصرالدین شاه قاجار و تمام جریان‌های اجتماعی و فرهنگی و مناسبات سیاسی که در این مدت رقم خورد، او را به یکی از معروف‌ترین پادشاهان سلسه قاجار تبدیل کرد. حالا در کنار همه اینها، علاقه او به هنر را هم اضافه کنید.

مروري بر آثار طراحي تازه‌ي استاد اردشير پژوهشي

2
گاها کلام براي آنچه مي‌بينيم و بيان احساسي که برانگيخته‌ مي‌شود؛ نارساست. انتخاب موزيک اين کليپ، برگرفته از شکوه و جلوه‌ي آثار تازه‌ي طراحي استاد اردشير پژوهشي (آقا نقاشي) است که به سرچشمه‌ي زندگي نزديک است و شرقي و ايراني است.

مروری بر آثار طراحی “نوشین وفایی اول”

0

درباره هنرمند: “نوشین وفایی اول” متولد 1370 ساکن ارومیه می‌باشد. وی دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی منابع طبیعی، گرایش جنگلداری است. از دوران کودکی به طراحی علاقه داشته و از سال 1394 به طور جدی طراحی را آغاز کرده است. وی در تبیین دیدگاه‌‌اش گفته است: “نظر من اینه که در وجود همه‌ی ما، استعداد و توانایی‌هایی نهادینه شده است که هرکدام…