Press "Enter" to skip to content

Posts published in “جایگاه زن”

ما که اهلش نیستیم اثر مریم قهرمانی منتشر شد.

0

دوستانی که مایل به خرید نسخه الکترونیکی کتاب هستند، می‌توانند مبلغ 27 دلار آمریکا به حساب پی پال نشر آفتاب با آدرس aftab.publication@gmail.com واریز کنند، فیش پرداختی را برای ما بفرستند تا نسخه الکترونیکی کتاب برایشان ارسال شود.

عزیزانی که ساکن ایران هستند و مایل به خواندن نسخه الکترونیکی این کتاب هستند، کافی است به نشر آفتاب ایمیل بفرستند تا برای پرداخت 60 هزار تومان هزینه کتاب، در ایران راهنمایی شوند.

زن

0

تو را من می شناسم: درختی با تناور ریشه ای در خاک گهی بر ریشه ات درد و گهی بر شاخه ات امید

روز زن در جهان، فرصتی است برای بازنگری وضعیت زنان در حوزه‌های حقوق و توسعه اما…

0
✅ حدود ۱۱۰ سال است که روز زن در جهان، هشتم مارس است. در ایران، روز زن زادروز حضرت زهرا(س) است. تفاوت اصلی میان روز زن در جهان و ایران، مناسبت تاریخی آن نیست. تفاوت اصلی در نوع برگزاری آن در ایران و جهان است.

زن مهاجر ‏ناجی جان ها

0

کسانی كه واكسن هاى فايزر و مادرنا رو دريافت كرده يا منتظر نوبت هستند ، و صدها ميليون انسانی كه در دنيا با اين واكسن هاى جديد mRNA based فرصت برگشتن به زندگى نسبى نرمال پيدا ميكنند شايد خوب باشد كه بدانند اين شانس دوباره را در اصل مديون يك زن مهاجر ‏بنام Katalin Kariko هستند .

در جست‌و‌جوی زندگی بهتر و عشق پایدار

0

دنیا به زن‌های مقاوم‌ نیاز دارد؛ زن‌هایی که بی‌توجه به محیط پیرامون‌شان، مشتاق، سرزنده و پرانرژی هستند؛ زن‌هایی که از گفتن حقیقت یا بیان اعتقادات‌شان نمی‌ترسند؛ سرشار از استعداد، عاطفه و مهربانی هستند؛ خودشان را با مردها مقایسه نمی‌کنند یا با سایر زن‌ها نمی‌جنگند، بلکه همه‌ی انسان‌ها را همان‌طور که هستند، می‌بینند و همواره در جست‌و‌جوی زندگی بهتر و عشق پایدار هستند.

روز جهانی زن

0

✳️ در سال 1975 مجمع عمومی سازمان ملل روز 8 مارس (۱۸ اسفندماه) را به عنوان روز سازمان ملل برای حقوق زنان اعلام کرد. منشور سازمان ملل در سال 1945، اولین "توافق بین المللی" برای پذیرش اصل تساوی زنان و مردان بود.

✴️ این تاریخ، روزی است که زنان جهان بدون توجه به گرایشات مختلف فکری، عقیدتی، نژادی و ... به یادآوری موفقیت‌ها و دستاوردهای شان می‌پردازند. بنابراین توانمندسازی زنان در این راه نقشی کلیدی دارد.

☸️ موضوع امسالِ سازمان ملل برای این روز عبارتست از: “نقش زنان در رهبری جوامع و حرکت بسوی آینده‌ای عادلانه در جهان باکرونا و پسا کرونا”.

فروغ؛ تو خود حقیقتی…

0
‏«قربانت بروم که به قدر تمام درخت‌های دنیا دوستت دارم. چرا که فقط تو و درخت‌ها ارزش دوست داشتن دارید. چرا که سبز می‌شوید. هر سال سبز می‌شوید و تازه می‌شوید و سایه دارید و پر از پرنده هستید و نفستان عطر روان است و ریشه‌هایتان در خاک، که جز خاک حقیقی وجود ندارد.»

طرز تفکر و معیارهای شخصی…

0
یکی از مهم‌ترین رازهای زندگی من زن بودن و چگونه زن بودنم است. ای کاش می‌توانستم به تمام زن‌هایی که خود را با دیگران مقایسه می‌کنند و خود را زشت‌تر یا زیباتر می‌یابند می‌گفتم: زیبا بودنِ هر انسانی به طرز تفکر او و معیارهای شخصی او بستگی دارد نه به ذهن و دید دیگران، بزرگترین اشتباه همین مقایسه است که عاملِ به‌هم ریختن معیارهاست.

هر مادر، یک پیامبر است…

0
پیامبری با معجزه های بی همتایِ آفرینش و عشق، پیامبری که رسالتش سخت ترین و شیرین ترین رسالتِ دنیاست، پیامبری که می توان در حریمِ آغوشِ خداگونه اش به معراج رفت، با نوازش های مادرانه اش، جان گرفت، و در سخت ترین شرایط، با لبخندها و نگاه آسمانی اش، آرام گرفت. و من دستانِ پیامبرِ زمانم را هزاران بار بوسیده ام،

زنان دنيا…

0
  عکاسی رومانیایی به سرتاسر جهان سفر کرده و چهره‌ی زنان هر کشوری را به ثبت رسانده. در این ویدیوی کوتاه آلبومی از عکس‌های زنان دنیا را خواهید دید.

اراده درونی زن

0
در دنیا چه نیرویی می‌تواند در مغز زنی اطمینان مسلمی ایجاد کند مگر اراده درونی خودش. زن‌ها، مخصوصاً زن‌هایی که زیاد سختی کشیده‌اند، حرف هیچ‌کس را باور نمی‌کنند. حتی چیزهایی که با چشم خودشان می‌بینند، تمامش را باور نمی‌کنند. فقط وقتی غریزه درونی آن‌ها چیزی به آن‌ها بگوید، قبول دارند. فقط به آهن آبدیده درون سخت و دیرباور خودشان اعتقاد دارند.

مدال گوته ۲۰۱۹ به یک زن ایرانی رسید

0

  ?شیرین نشاط، عکاس و کارگردان ایرانی آمریکایی به همراه یک نویسنده آلمانی ترک‌تبار و یک ناشر اهل مغولستان برنده جایزه مدال گوته ۲۰۱۹ شد. ?این جایزه هر سال در سالروز تولد گوته اعطا می‌شود.   شیرین نشاط هنرمند ۵۸ ساله و مطرح دنیای هنر بی شک یکی از معروف ترین هنرمندان دوران معاصر هنر ایران به شمار می‌رود، به گونه‌ای که…

دست‌های زن چه شکلی است؟

0

  از چند روز مانده به آغاز ماه رمضان جاری در مراکش، شرکت تولیدکننده‌ی مواد شوینده‌ی «Mio» آگهی تلویزیونی را پخش کرد که در نوع خود بی‌سابقه است و واکنش‌های مثبت بسیاری را در جهان عرب برانگیخته است. در این آگهی تلویزیونی مردان پیر و جوانی تک تک روی صندلی نشستند، به هر یک از آن‌ها یک جفت دست کارکرده و پینه‌بسته…

از کجا میدونی؟

0

برای کار اداری رفته بودم شهرداری، توی اون قسمتی که به کار من مربوط میشد یه خانوم جوان کارمند حضور داشت که قبل از هر چیزی، قبل از کارمند بودن، قبل از دختر خانواده بودن و حتی به نظرم قبل از همسر بودن یه مادر بود… میفهمی چی میگم؟ یه زن وقتی مادر میشه اولویتش میشه فرزند… این خانوم مجبور بود برای…

… و مرد باشیم.

0

‌ به دختران اعتماد کنیم و آنان را به تجربه های بزرگ دعوت کنیم و بگذاریم از حلقه بسته تجربه های کوچک، قابلیت رشد نایافته و دوباره تجربه های کوچک رهایی پیدا کنیم. البته سقف های شیشه ای اول باید در ذهن من و شما برداشته شود. به جای آنکه دایره ناموس را خواهر، مادر و همسر خود تعریف کنیم، بپذیریم که…

زنان؛ به حيات نزديكترند!

0

  خانمهای شهر سی سخت (نزديك محل سقوط هواپيما) به صورت خودجوش برای امدادگران غذا آماده می‌کنند! بايد در دوران غارت اميد ، اين تصاوير را هزاران بار ديد و دلگرم تر دوام آورد ، همانطور كه بعد دو روز ته دلمان آرزويى هست كه ميگويد كاش مثل فيلمها ، كسانى هنوز تو اون هواپيما دوام آورده باشند. حقيقت انسانيت جاييست كه…