Press "Enter" to skip to content

Posts published in “اخبار”

گزارش تصویری از نمایشگاه “درنگ”

0
به گزارش رسانه هفت هنر: آثار هنرمند پر تلاش یگانه قدیریان کارشناس ارشد نقاشی با تکنیک " پاپیه ماشه" در شهر مشهد برای علاقمندان در اردیبهشت ۱۴۰۱ به نمایش گذاشته شد. استیتمنت: یگانه قدیریان: "امروزه میل به مصرف گرایی روز افزون در جوامع باعث افزایش آلودگی محیط زیست شده و آسیب فراوانی به طبیعت و حیوانات می‌زند. از سالها پیش چنین دغدغه ای را داشتم تا مواد دور ریختنی را تبدیل به ارزش افزوده کنم تا شاید کمک به پاکسازی محیط زیست شود. به عقیده من هنرمندان می‌توانند با ایده‌های نو با استفاده از بازیافت دورریختنی ها نقش مهمی در زدودن زشتی های مصرف گرایی داشته باشند. پاپیه ماشه چالش جدیدی برای من بود که توانستم تابلوها و حجمهایی با خمیر کاغذ بسازم...امیدوارم نقشی هر چند کوچک در کمک به حفظ طبیعت داشته باشم..." گزارش تصویری این نمایشگاه را با هم مرور می‌کنیم.

گزارش تصویری روز برفی 27 دی ماه 1400 از نقاط مختلف ایران و جهان

0

رسانه‌ی هفت هنر طی فراخوانی از کاربران هنر دوست خود دعوت کرد عکس‌های روز برفی 27 دی ماه 1400 را برای انتشار در رسانه هفت هنر از طریق عضویت در گروه واتساپ کاربران هفت هنر ارسال نمایند که این مهم مورد استقبال قرار گرفت.

مَن لا يملك الحُب...يَخشى الشتاء

هرکه بی‌ عشق است، از زمستان بیم خواهد داشت...

محمود_درویش

یک اتفاق ماندگار ادبی-نمایشی در بازشناسی چهره‌ی ملی؛ میرزا کوچک جنگلی

0

تلاش‌های آزادی خواهانه‌ی چهره‌های ملی میهنی یک سرزمین، همواره تاریخ‌ساز و ماندگار است و مبین غرور ملی.

ستارگانی همچون "باقرخان" و "ستارخان" و "میرزاکوچک جنگلی" که در دفاع از خاک و داشته‌های ایران و ایرانی؛ جان فدای مردم کردند.

در این گذار؛ ادبیات متعهد و ابزارهای فرهنگی در تبیین افتخارات ملی؛ کارآمد و پیشبرنده است.

و از خوش روزگار در آن زمان که پیوندی فاخر میان "تاریخ" و "هنر" حادث شود و "دل‌آوران" زمانه در آفرینه‌های "هنرمردان" بزرگ، باز آفرینی شوند؛ اسطوره‌های زمان؛ بر فرهنگ ملی "جاویدان" می‌شوند.

و اکنون:

یک اتفاق خوب برای شهر رشت

0
گروه موسیقی خیابانی "گس" اولین ترانه ی خود را منتشر کرد.

از اتفاق‌های خوب تازه هنری شهر رشت؛ شکل‌گیری موسیقی "گروه گس" است که با رویکردی صمیمانه و مردمی تلاش می‌کند برای "حال خوبِ شهر" موسیقی خیابانی را به میان مردم ببرد. اعضای هنرمند گروه گس طی ماه‌های گذشته با حضور در محله‌های شهر رشت به اجرای موسیقی خیابانی پرداختند که مورد توجه مردم شهر رشت قرار گرفته است.

گفتنی است اولین ترانه این گروه پاسخ درخوری است به انتظارات مردم شهر رشت که با هم می‌شنویم:

برپایی نمایشگاه گروهی «به رسم طبیعت » در رشت

0

#نمایشگاه گروهی #تصویرسازی و #نقاشی «به رسم طبیعت» با 63 اثر از 53 هنرمند از 4 لغایت 9 دی 1400، در #نگارخانه مارلیک، واقع در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) #رشت، وبسایت و اینستاگرام گروه هنری رسم برپا می باشد.

۱۸ فروردین 1400؛ اخطار به ستاد ملی کرونا

0
اخطار سازمان نظام پزشکی کشور به ستاد ملی کرونا: خیز چهارم کرونا باعث مرگ حداقل ۲۰ هزار نفر و رسیدن تعداد روزانه مرگ به بالای ۶۰۰ نفر خواهد شد. همین الان تعطیلی سراسری دو هفته‌ای اعلام کنید. 🛑 ۲۵۷ شهرستان در وضعیت قرمز: تمامی مراکز استانها از امروز ۱۸ فروردین در وضعیت قرمز قرار گرفتند. 🟠 هم‌اکنون ۱۲۹ شهرستان نارنجی، ۵۱ شهرستان زرد و ۱۱ شهرستان آبی هستند. ⭕️ سرعت افرایش بستری در خیز سراسری چهارم به مراتب شدیدتر از خیزهای قبلی است.

آبشار کمردوغ

0

آبشار کمردوغ در قلعه رئیسی مرکز بخش چاروسا از توابع شهرستان کهگیلویه در زمره زیبایی‌های طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد به‌شمار می‌رود اما برای گردشگران ناشناخته مانده‌است.

گزارش برگزاری نمایشگاه نقاشی آوای سرو

0

به گزارش رسانه هفت هنر در بهمن ماه 1399 مجموعه آثار نقاشی هنرمند کوشا یگانه قدیریان با عنوان آوای سرو برگزار شد. در افتتاحیه نمایشگاه یادداشتی به شرح زیر منتشر شد:

منظره پردازی و گرایش به طبیعت در نقاشی ایرانی شاخه ای از هنر طبیعت گرای ایران باستان است که ریشه در باورها و آیینهای نیاکان ما دارد. آنچه فضای نقاشی ایرانی را با خیال و رویا و به عقیده جمعی از اندیشمندان به عالم مثال و عالم تجرید پیوند می زند، به شیوه قرار گیری عناصر واقعی و طبیعی است که در زمان و مکانی واقعی نمی‌گنجد و به گونه غیر متعارف، رویایی و نمادین در کنار هم قرار گرفته اند.

فراخوان حمایت از گروه مردمی “کام بک” (کمیته اجتماعی مبارزه با کرونا)

1

سایت هفت هنر از هنرمندان و هنر دوستان عزیز در جای جای ایران و ایرانیان مقیم خارج کشور دعوت می نماید به هر طریق ممکن نسبت به حمایت از گروه مردمی کام بک که در سایه سازمان نظام پزشکی شهرستان لاهیجان و سیاهکل با اهداف والای انسانی تشکیل یافته است؛ اهتمام فرمایند.

پاییز زیبای ناژوان اصفهان 🍁🍁 1399

0
هر پاییز در جنگل قدم می‌زنم؛ تا چهره‌ام را با باران بشویم، برگی زرد برگی سرخ برگی شعله‌ور چون آتش، از خودم می‌پرسم به‌راستی این‌ها برگ‌اند یا اندیشه‌های درختان؟! آیا جنگل هم اندوهگین می‌شود و گریه می‌کند ؟ آیا جنگل هم خاطره‌ها را درک می‌کند آیا درد می‌کشد آیا ناله می‌کند؟! آیا درختان گذشته‌شان را به‌خاطر می‌آورند؟!  

جنگِ بزرگ و قرنطینهٔ سکوت!

0
پیگیر این پندارم که اهل قلم دو اقلیمِ ارمنی و آذری، چرا آن‌گونه که انتظار می‌رود، در برابر سرنوشتِ انسانِ معاصرِ خود احساس مسئولیت نمی‌کنند. هموندان دو اقلیم دست در خود گشوده‌اند، هم به سودِ سیاسیونِ حاکم، وگرنه بازندهٔ بزرگ همهٔ جنگ‌ها، مردم‌اند. باز هم نخستین برف پاییزی در خون گرم مردم بی‌پناه گلگون و جنگ کوچک به جنگ بزرگ بدل خواهد شد. جنگ در سکوتِ موذیانهٔ شرق و غرب. شیون کلاغ‌ها و سفیران و پیش‌گویانِ گزندهٔ جنگ را نمی‌شنوید!؟ جنگ بزرگ در راه است اگر آن تدبیرِ مؤثر جهانی کارگر نشود. همهٔ نشانه‌ها خبر می‌دهند که درگیری خونین در وسعتی بیش از این پیشِ روست. نهادهای مسئول و جهانی خاموش‌اند. غرب در قرنطینهٔ سکوت و شرق در لذتِ تماشای محض! مردم دو منطقهٔ یاد شده، بیشتر خویشاوندان ما به شمار می‌روند تا نزدیکانِ چپ و راستِ دیگر قدرت‌ها. در این فتنهٔ تحمیلی باید اهل قلم ارمنی و آذری همگون و همگرا، صدای واحدی داشته باشند: صلح! افسانهٔ شیرینِ ارمنی و فرهادِ کُرد و نظامی تفرشیِ گنجه نشینِ شاعر را به یاد آورید. پیوند تاریخی ارامنه و آذری‌ها هم بخش عظیمی از تمدن ایران زمین است. در حیرتم که نهادها و کانون‌های مستقل اهل قلم این دو خطه چرا خاموشی برگزیده‌اند، یا شاید صدایشان به جایی نمی‌رسد. در برابر بیداد جنگ، ما نیز وظیفه‌ای سرشتی داریم که غفلت از آن ، ندامتی غیر قابل جبران را رقم می‌زند. بسنده کردن به یکی دو اطلاعیه، تاریکی تحمیل شده را دفع نمی‌کند. دعوتِ جهانی روشنفکران به دفاع از صلح، کمترین کاری است که از «کلمه» برمی‌آید، اما نهایتاً مؤثر خواهد افتاد در حدِ خود.

باغ (بیمارستان) چمران تهران

0

به اين فکر می‌کردم اگه قرار بود بجای هر بیمارستانی یه گلخونه‌ی بزرگ بسازن و چند تا پرنده نه تو قفس که آزاد و به میل خودشون، با انتخاب و اختیار، توی فضای اون گلخونه‌ها می‌چرخیدن، اصلا کسی مریض می‌شد؟ یا مثلا اگه کسی مریض می‌شد بهش تجویز می‌شد روزی سه بار بره بشینه گوشه‌ی این گلخونه‌ها و فقط نگاه کنه رنگها…

مروري بر آثار طراحي تازه‌ي استاد اردشير پژوهشي

2
گاها کلام براي آنچه مي‌بينيم و بيان احساسي که برانگيخته‌ مي‌شود؛ نارساست. انتخاب موزيک اين کليپ، برگرفته از شکوه و جلوه‌ي آثار تازه‌ي طراحي استاد اردشير پژوهشي (آقا نقاشي) است که به سرچشمه‌ي زندگي نزديک است و شرقي و ايراني است.

کنج فیروزه‌ای، اولين مجموعه شعر الهام پوريونس، به اهتمام انتشارات ایهام در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

0

الهام پوریونس از شاعران جوان، آينده‌دار و خوش ذوق کيشوند طي سال‌هاي گذشته همواره با اشعار موزون در جرايد بومي و کشوري حضوري پررنگ داشته است و پيش‌بيني مي‌شد اين مداومت فاخر به دستاوردي ماندني بدل شود.

دو مرجع معتبر برای آگاهی بیشتر درباره ویروس کرونا

0

کاربران رسانه هفت هنر ضمن آرزوی تندرستی برای شما، در این کانال تلگرامی پاسخ برخی سوالات رایج درباره بیماری ویروسی اخیر منتشر می‌شود: @Nazar و وب‌‌سایتی که سازمان نظام پزشکی ایران برای آموزش آنلاین درباره کرونا راه انداخته: https://corona.ir/

حال و هواي زمستان 1398 شهر اصفهان

1

گزارش تصويري به شيوه‌ي موبايل‌گرافي از هنرمند گرامي پرواز ميرزايي از شهر اصفهان مي‌باشد. شايان ذکر است موبايل‌گرافي، به گونه‌ای از عکاسی گفته می‌شود که در آن دوربین موبایل به جای دوربین‌های حرفه‌ای عکاسی بکار مي‌رود.

کتاب “تئاتر بي‌حامي امروز”؛ معرفي و نقد 26 اثر نمايشي اجرايي از 1372 تا 1397 منتشر شد.

2

      محمود طياري، نويسنده‌ي پيشکسوت عرصه‌ي تئاتر با هشت نقد و يک گفتگو و عليرضا طياري با هجده يادداشت تئاتري مؤلفان مشترک  کتاب “تئاتر بي‌حامي امروز” هستند. کتاب “تئاتر بي‌حامي امروز” در زمستان 1398 به اهتمام انتشارات سمام (شهر باران) با مديريت سرکار خانم “رویا سید رئیسی” براي علاقمندان تئاتر منتشر شد. گفتني است اين کتاب، معرفي و نقد 26…

نمایشگاه مجازی عکس ”20 فریم در 20 نگاه” نوبت آبان 98

0

به گزارش سایت هفت هنر نمایشگاه مجازی عکس ” 20 فریم در 20 نگاه” نوبت آبان 98 در نشانی http://20photos.ir/ آماده بازدید علاقمندان است. شایان ذکر است آثار منتشر شده در این نمایشگاه؛ منتخبي از آثار دریافت شده برای رقابت و شرکت در این نمایشگاه مجازی عکس است. علاقمندان برای شرکت در این نمایشگاه می‌توانند صرفا آثار عکاسی شده با گوشی همراه‌شان…

برگزاری نمایشگاه نقاشی گروهی “پچپچه” در اصفهان

0

به گزارش سایت هفت هنر نمایشگاه نقاشی گروهی “پچپچه”در گالری اکنون درآبان ۱۳۹۸ به نمایش درآمد. گفتنی است گردآوری آثار نقاشی ارایه شده به انتخاب علیرضا رفوگران (مدرس و فارغ التحصیل ارشد هنر از دانشگاه هنر) بوده است. فهرست هنرمندان حاضر در این نمایشگاه به شرح زیر است: فرزاد احمدجو هومن امیری مرتضی بصراوی علی پیروز حسین تحویلیان جواد خدایی لادن ذوالفقاری…

نمایشگاه مجازی عکس ”20 فریم در 20 نگاه” نوبت مهر 98

0

نمایشگاه مجازی عکس ” 20 فریم در 20 نگاه” نوبت مهر 98 در نشانی http://20photos.ir/ آماده بازدید علاقمندان است. شایان ذکر است آثار منتشر شده در این نمایشگاه؛ منتخبي از آثار دریافت شده برای رقابت و شرکت در این نمایشگاه مجازی عکس است. علاقمندان برای شرکت در این نمایشگاه می‌توانند صرفا آثار عکاسی شده با گوشی همراه‌شان (شیوه #موبایلگرافی) را با ذکر…

سمفونی بی‌نظیر بازار رشت

0
[audio mp3="http://art-seven.ir/wp-content/uploads/2019/09/سمفونیِ_رشت_بازارِ_رشت_رادیونواحی.mp3"][/audio] به‌قول حسین نوروزی «در شمال و جنوب ایران، شرق و غرب، شهری به قدر رشت توش زندگی جریان نداره؛ از قیافه‌ی مردمش تا رنگ و بو و هوا. رشت، ارض موعوده به نظرم.» [audio mp3="http://art-seven.ir/wp-content/uploads/2019/09/سمفونیِ_رشت_بازارِ_رشت_رادیونواحی.mp3"][/audio]

از نیجریه تا نیویورک

0

  ▫️دیروز عصر بیست دلار واریز کردم به حساب یک کودک هشت ساله به اسم “تانی”. قرار بود که یک کمپین اینترنتی پنجاه هزار دلار برای تانی جمع کند. دیروز عصر، مبلغ واریزی‌ها از دویست و پنجاه هزار دلار هم رد شده بود! ▫️داستانِ تانی از آن ماجراهایی بود که آدم بخواهد هر روز برای خودش تکرار کند. تانی توی یک خانواده‌ی…

مروري بر آثار عکاسی “احسان نیکفرجام” برندهء مدال طلای جشنواره عکس بین‌المللی خیام، مدال افتخار جشنواره بریستول انگلیس و چند جشنواره دیگر

0
آثار درخشان "احسان نیکفرجام" از چشم اندازها و مناظر، در انعکاس زيبايي‌هاي ایران موفق و نادر هستند. چهار فصل سال، کوير،‌ آبشار، انسان، درخت، آسمان، شب، خانه، گل، رودخانه،‌ مه، دريا، کشتي، معماري ايراني و گل از جمله موضوعات مورد توجه اين عکاس هنرمند هستند. عکس‌هاي "احسان نیکفرجام" ويرايش رنگي خوبي دارد و اغلب عکس‌هاي وي از کادربندي خوب و کمپوزیسیون فکر شده‌يي برخوردار است.

روستای تاج‌آباد سفلی (رسول‌آباد فعلی)

0

همدان – روستای تاج‌آباد سفلی (رسول‌آباد فعلی) در شهرستان بهار همدان و در شرق گردنهٔ اسدآباد و در نزدیکی جادهٔ همدان به کرمانشاه قرار گرفته است. اما آوازه این روستا نه به خاطر آب و هوای خوب بلکه به خاطر فعالیت فرهنگی و کتابخوانی اکثر مردم روستا در ایران است. وجود کتابخانه‌ای با ۶۰۰۰ جلد کتاب و علاقه مردم روستا به کتابخوانی…

نمایشگاه مجازی عکس ”20 فریم در 20 نگاه” نوبت مرداد 98

0

نمایشگاه مجازی عکس ” 20 فریم در 20 نگاه” نوبت مرداد 98 در نشانی http://20photos.ir/ آماده بازدید علاقمندان است. شایان ذکر است آثار منتشر شده در این نمایشگاه؛ منتخبي از آثار دریافت شده برای رقابت و شرکت در این نمایشگاه مجازی عکس است. علاقمندان برای شرکت در این نمایشگاه می‌توانند صرفا آثار عکاسی شده با گوشی همراه‌شان (شیوه #موبایلگرافی) را با ذکر…

سومين سالگرد رونمايي موزه‌ی مجازی هنر کودک

0
از شما همراهان گرامی موزه موزه مجازی هنر کودک دعوت می کنیم تا در مراسم سومین سالگرد رونمایی موزه مجازی هنر کودک‌، با ما همراه باشید. نمایشگاه«این من هستم» شامل آثار کودکان ۶ ماه تا ۱۲ سال، ۱۵-۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵-۸ در مجموعه آواسنتر برگزار می شود. سالگرد موزه، همراه با نشستی با حضور خانم دکتر افسانه حبیب با موضوع «هویت و کودکی» و جناب آقای حسین فرمانی، ۱۷ مرداد ۹۸ ساعت ۵ برگزار می شود.

چکيده‌ي صوتي جلسه دوم ترم اول اولین دوره پرورش مربی هنرکودک

0

  شايان ذکر است اين دوره به اهتمام گروه آموزش های آزاد دانشگاه هنر-دانشکده هنرهای تجسمی در تابستان98 برگزار مي‌شود و استاد اردشير پژوهشي (از اساتيد مطرح دانشگاه هنر) عهده‌دار تدريس اين مهم هستند. گروه هفت هنر اين کوشش فرهنگي کم نظير را ارج مي‌نهد چرا که فعليت‌هايي اينچنين، بسان جويباري پاک؛ ريشه‌ي‌ فرهنگ و هنر اين مرز و بوم را سيراب…

نهال امید دردانشگاه هنر… یادداشت خواندنی از اردشیر پژوهشی (مدرس هنر و محقق)

0

  روزسی و یکم تیرماه نودوهشت را به عنوان یک روز خاص با تصویر یک نهال در دفتر خاطراتم نشانه گذاری خواهم کرد.چراکه این روز به واسطه ی رویدادی ویژه، در شمار روزهای خاص، مهم و ارزشمند زندگی ام قرارگرفت. روز سی ویکم تیرماه نودوهشت اولین جلسه از اولین دوره ی پرورش مربی هنر کودک در دانشگاه هنر، دانشکده هنرهای تجسمی (پردیس…

خیابان‌های پايتخت به نام شاعران معاصر شد.

0

تعدادی از خیابان‌های منتهی به خانه شاعران به نام اهالی مطرح شعر معاصر شد. پیش‌تر در این نام‌گذاری‌ها، مطرح شدن نام‌هایی چون فروغ فرخزاد، سیمین بهبهانی و محمدرضا شجریان، حاشیه‌هایی به‌دنبال داشت. به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده از خانه شاعران، چندی پیش از طرف این نهاد پیشنهادی مبنی بر تغییر نام برخی گذرگاه‌های شهر در مناطق ۱ و ۳ شهرداری…

نمايشگاه نقاشي گروهي در گالري «اکنون» اصفهان، جمعه 28 تيرماه 1398

0

گفتني است فرزاد احمدجو، زهره تبریزیان، حسین تحویلیان، لیلا حسین زاده صلواتی، مهسا حبيبی، جواد خدایی، علیرضا روفگران، ناديا شمس و فریناز صادقی از جمله هنرمندان حاضر در نمايشگاه گروهي «حال استمراری» هستند. اين نمايشگاه تا 2 مرداد 98 پذيراي بازديد علاقمند است.

محله‌ي ساغري‌سازان شهر رشت و جاذبه‌هاي آن

0

اولین و قدیمی ترین محله شهر رشت ، محله ساغری سازان رشت میباشد . در منابع معتبر از جمله قدیمی‌ترین نقشه‌ی شهر رشت منسوب به ذوالفقارخان مهندس كه به سال 1249 خورشیدی تهیه شده نام این محله وجود دارد. در این نقشه به حمام ساغریسازان، مسجد ساغریسازان، بازار ساغریسازان، گذر ساغریسازان، بقعه‌ی آقا سیدعباس و مسجد و مدرسه‌ی حاج سمیع اشاره شده است. همچنین رابینو در كتاب «ولایات دارالمرز ایران» كه در سال 1917 میلادی منتشر كرده به مناره‌ی مسجد ساغریسازان یا همان گلدسته و بقعه‌ی ساغریسازان اشاره كرده است و این‌ها بدان معناست كه این محله و بناهای یاد شده‌ی آن بیش از یك و نیم قرن قدمت دارد. ساغری در لغت به معنی نوعی چرم دباغی شده و نیز نوعی كفش مخصوص علما و طلاب است. بنابراین نام این محله برگرفته از فعالیت‌های صنعتگران و كسبه‌ی آن در قدیم بوده (و نزدیكی آن با محله‌ی دباغیان نیز بدین دلیل قابل توجیه است) ولی امروزه این راسته به مشاغل دیگری اختصاص یافته است. در این محله مشاهیر و چهره‌های علمی بسیاری پا به عرصه گذاشته‌ و هركدام تاكنون خدمات ارزنده‌ای به جامعه‌ی بشری ارایه داده‌اند كه از جمله باید به پروفسور مجید سمیعی، دكتر آذر اندامی و… را نام برد. هرچند ساخت‌وسازهایی جدید در جای‌جای این محله به چشم می‌خورد، ولی همچنان اصالت خود را حفظ كرده است و هر كسی در گذر از این محله فضاهای قدیمی رشت را احساس می‌كند. هنوز هم بازار ساغریسازان با ابنیه‌ی قدیمی و تاریخی یادآور دوره‌ی قدیم شهر رشت است.

گزارش تصويري نازنين از نيويورک،‌ تابستان 1398.

0

قطعه‌اي از کتاب “با Ellie در واشينگتن دي. سي” پانوشت سفر آمريكا؛ (از بخش “بعد از صبحانه“): «گفتم اگه حوصله كني، يك چيزهايي بهت مي‌گم؛ اگرچه مي‌دونم گوش‌ِ‌ت بدهكارِ اين حرف‌ها نيست! جهانِ سرمايه در اينجا بارِ اقتصادي، فرهنگي داره، كه روي كاكلِ ستاره‌هاي پول‌سازش مي‌چرخه، زشت، زيبا، سياه يا سفيد، هر‌كه از راه مي‌رسه كافيه سُرنا رو از سرِ گشادش با…

اجرای قصه‌ی “پیله برفی سال” به زبان محلی (گیلکی) شنبه ساعت ۲۳:۳۰ کانال IGTV گیله قصه جا. (ترجمه فارسی داستان آن سال برفی)

0
اولین باره کی استاد محمود طیاری امی کشور نامدار نویسنده، داستان گیلکی و اختصاصی گیله قصه ره ایجرا بوکوده. "پیله برفی سال"مجموعه داستانی ایسه کی سال ۱۳۸۴ چاپ بوبوسته و دوازده تا خوروم داستان داره.  پیله برفی سال، ایتا جه ان داستانانه. ترجمه فارسی داستان آن سال برفی در ادامه...

نمایشگاه مجازی عکس ”20 فریم در 20 نگاه” نوبت تیر 98

0

نمایشگاه مجازی عکس ” 20 فریم در 20 نگاه” نوبت تیر98 در نشانی http://20photos.ir/   آماده بازدید علاقمندان است. شایان ذکر است آثار منتشر شده در این نمایشگاه؛ به گزین معدودی از آثار دریافت شده برای رقابت و شرکت در این نمایشگاه ماهانه‌ی مجازی عکس است. علاقمندان برای شرکت در این نمایشگاه مجازی عکس می توانند صرفا آثار عکاسی شده با گوشی همراه…

هفتمین کارگاه آموزشی زنگ هنر در موزه (بخش اول)

0
هفتمین کارگاه آموزشی زنگ هنر در موزه ازخاک به افلاک نقش، اهمیت وکارکردهای گِل درپرورش نیروی خلاقه انسان وسیرتکامل تمدن بشری با نگاهی به دست آفریده‌های گلین در موزه ملی ایران وکارگاه عملی سفال (روش آموزش به کودکان)
مدرس : اردشیرپژوهشی (مدرس هنر و محقق)

یک اتفاق بد خوشحال کننده!

0

هفت هنر: برای اولین بار از زمان راه اندازی سایت هفت هنر، طی بیست و چهار ساعت گذشته، سایت http://art-seven.ir به دلیل ترافیک بالای بازدید کننده و حجم زیاد درخواست از دسترس خارج شد. البته بعد اطلاع از این توقف ناخواسته، به پهنای باند سایت هفت هنر افزوده شد تا همچنان بتوانیم به نقش خود در اشاعه‌ی فرهنگ و هنر ادامه دهیم،…

نمایشگاه گروهی نقاشی جمعی از هنرمندان و اساتید نقاشی

0

  نمایشگاه گروهی نقاشی جمعی از هنرمندان و اساتید نقاشی به همراه جمعی از هنر آموختگان آموزشگاه هنرهای تجسمی آرتا ۱۰ تیرماه ۹۸ برپا می‌شود. در این نمایشگاه هنرمندانی از جمله مرتضی اشتیاقی، اکبر اکبری، ایمان شاهمرادی، لیلا توتونچی، شهلا جانکی، کامیار صادقی، مرجان مدرسی، احمد مقدسی، شهریار وثوق، مهران یوسفی، هاجر میرزایی و جمعی از هنر آموختگان آموزشگاه هنرهای تجسمی آرتا…

مراسم رونمایی از دوازدهمین اثر علیرضا پنجه‌ای؛ شاعر پر احساس و همیشه جوان شهر رشت برگزار شد.

0

  هفت هنر: کارگاه نمایش پروین ششم تیرماه 1398 میزبان نشستی صمیمانه به مناسبت رونمایی از دوازدهمین اثر علیرضا پنجه‌ای؛ شاعر پر احساس و همیشه جوان شهر رشت بود. در ابتدای این نشست کلیپی از شعر خوانی علیرضا پنجه ای اکران شد که به دست‌مان رسید و با هم می‌بینیم. گفتنی است عشق متبلور علیرضا پنجه‌ای به زادگاهش، “شهر باران‌های نقره‌ای” در…

پوستر نمایشگاه گروهی نقاشی سه نسل از شاگردان هانیبال الخاص

0
  هانیبال الخاص، زادروزت مبارک"   زمان: ۲۴ الی ۳۰ خردادماه ۱۳۹۸ افتتاحیه: جمعه، ساعت ۱۷ الی ۲۱ آدرس: نوشهر، چهارراه هلستان، بهارستان شمالی، بهارستان ۵، فرعی اول سمت چپ | نگارخانه پنج طراح پوستر: مازیار اصغری

مدال گوته ۲۰۱۹ به یک زن ایرانی رسید

0

  🔹شیرین نشاط، عکاس و کارگردان ایرانی آمریکایی به همراه یک نویسنده آلمانی ترک‌تبار و یک ناشر اهل مغولستان برنده جایزه مدال گوته ۲۰۱۹ شد. 🔹این جایزه هر سال در سالروز تولد گوته اعطا می‌شود.   شیرین نشاط هنرمند ۵۸ ساله و مطرح دنیای هنر بی شک یکی از معروف ترین هنرمندان دوران معاصر هنر ایران به شمار می‌رود، به گونه‌ای که…

نمایشگاه مجازی عکس ”20 فریم در 20 نگاه” نوبت خرداد 98

0

نمایشگاه مجازی عکس ” 20 فریم در 20 نگاه” نوبت خرداد 98 در نشانی http://20photos.ir/   آماده بازدید علاقمندان است. شایان ذکر است آثار منتشر شده در این نمایشگاه؛ به گزین معدودی از آثار دریافت شده برای رقابت و شرکت در این نمایشگاه ماهانه‌ی مجازی عکس است. علاقمندان برای شرکت در این نمایشگاه مجازی عکس می توانند صرفا آثار عکاسی شده با گوشی…

نمايشگاه آثار خوشنويسى استاد قاسم معمارزاده غفارى همراه با آثارى متفاوت

0
گشايش:جمعه ١٧ خرداد ماه ١٣٩٨ ساعت١٧ ادامه نمايشكاه تا ٢٨ خرداد ساعات١٧-٢٠ چهارباغ بالا بعد از مجموعه كارگران ، انتهاى كوچه ٢٣(هدايتى) ، بن بست ميخك .گالرى نقش قلم

شعر خوانی صدیقه کشتکار شاعره‌ی ارجمند شهر باران در کارگاه تخصصی نقد ادبی تطورات زبان در شعر معاصر

0

به گزارش سایت هفت هنر امروز سه شنبه 31 اردیبهشت ماه 98 کارگاه تخصصی نقد ادبی تطورات زبان در شعر معاصر در سالن دکتر رحمدل مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت برگزار شد. در این کارگاه تخصصی نقد ادبی که با حضور شاعر و منتقد ادبی حمیدرضا شکارسری با همکاری انجمن شعر و ادب رشت و حضور شماری از ادب دوستان برگزار شد، صدیقه کشتکار شاعره‌ی ارجمند شهر باران؛ یکی از سروده‌های خوبش را دکلمه کرد که با تشویق حضار همراه شد:

دوام

0

نخل طلای افتخاری هفتاد و دومین جشنواره فیلم کن به آلن دلون، بازیگر بزرگ فرانسوی و یکی از ستاره‌های سینمای جهان در دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی، برای یک عمر فعالیت هنری‌اش اهدا شد. او پس از دریافت این نخل طلا از دستان دخترش، در حالی که اشک می‌ریخت، گفت: «مدت‌ها بود این‌ چنین گریه نکرده بودم.» مراسم اهدای نخل طلای افتخاری…

مروري کوتاه بر عکس‌هاي تازه‌ي جمشيد فرجوند فردا بهار ۱۳۹۸

1

عکس‌هاي جمشيد فرجوند فردا پر از زندگي است؛ حتي وقتي زبان به توصيف مرگ مي‌گشايد. فرجوند شايد در ارتباط کلامي خاموش باشد، اما عکس‌هايش پر از لحظه‌هاي گفتن است و زيستن و شنيدن! برخي عکس‌هايش را مي‌شود نوشت، و حتي گريست! اشتباه نکنيم، او بي نياز از ديده شدن است؛ بر اين باورم؛ او سرشار از گفتن است. عليرضا طياري

نمايشگاه دومين فراخوان نقش* نگارگرى و خوشنويسى* در اصفهان،‌گشايش : ٢٠ ارديبهشت ١٣٩٨ ساعت ١٧

0
با همراهى هنرمندان:-محمود ابرقويى -ماندانا اسدى -مريم باقرى -مهدى حاجى زاده -سياوش حججى صفورا السادات رجايى-لاله رفيعى-ايرج سليمانزاده-مينا شمگانى -مائده عبدالهى-محمد عبدالهى -راضيه عابدى لنجى -كياندخت كوهانى-سميرا مباشريان-سيد عليرضا مطلبى -ميلاد مهتابيان پور -هاجر ميرزايى

نمایشگاه مجازی عکس ”20 فریم در 20 نگاه” نوبت اردیبهشت 98

0

نمایشگاه مجازی عکس ” 20 فریم در 20 نگاه” نوبت اردیبهشت 98 در نشانی http://20photos.ir/   آماده بازدید علاقمندان است. شایان ذکر است آثار منتشر شده در این نمایشگاه؛ به گزین معدودی از آثار دریافت شده برای رقابت و شرکت در این نمایشگاه ماهانه‌ی مجازی عکس است. علاقمندان برای شرکت در این نمایشگاه مجازی عکس می توانند صرفا آثار عکاسی شده با گوشی…

نمایشگاه آثار طراحی “شهرام بهمنی” فارغ التحصيل دانشگاه هنر پرديس اصفهان در شهرکرد

0
نمایشگاه آثار طراحی "شهرام بهمنی" فارغ التحصيل دانشگاه هنر پرديس اصفهان در شهرکرد برگزار مي‌گردد. افتتاحيه چهارشنبه 11 ارديبهشت ماه 1398، ساعت 17 /////////////// برقراري تا دوشنبه 16 ارديبهشت/////////////// ساعت بازديد همه روزه: 16 الي 20 عصر///////////////

“زن+مرد”‎ نمایشگاه گرافیک در گالری وَرد

0
‎ ‎گشایش: ۱۳ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۶ ‎تا ۲۷ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۶ تا ۲۱ ============== ‎فرزاد ادیبی/سروش احمدی پور/اونیش امین اللهی/عباس ثامنی/پریا جعفر/پریسا جواهری/ابراهیم حقیقی/مهسا دهقانی/امیرمحمد سخامهر/کوروش شریف/مجید عباسی/مجید فخار زواره/فرهاد فزونی/سحر کریمیان شیرازی/بهرام کلهرنیا/شاکه مارکاری/زهرا محمدنژاد/علیرضا مصطفی زاده/مریم مقصودی/علی هاشمی/سیاوش یعقوبی

نمایشگاه مجازی عکس ”20 فریم در 20 نگاه” نوبت فروردين 98

0

نمایشگاه مجازی عکس ” 20 فریم در 20 نگاه” نوبت فروردين 98 در نشانی http://20photos.ir/   آماده بازدید علاقمندان است. شایان ذکر است آثار منتشر شده در این نمایشگاه؛ به گزین معدودی از آثار دریافت شده برای رقابت و شرکت در این نمایشگاه ماهانه‌ی مجازی عکس است. علاقمندان برای شرکت در این نمایشگاه مجازی عکس می توانند صرفا آثار عکاسی شده با گوشی…

يک خانه خيلی محكم نيست!

1

كسی كه يک بار رنج كشيده است، تجربه درد را هرگز فراموش نمی‌كند. كسی كه ويرانی خانه‌ها را ديده است به وضوح كامل ميداند كه گلدان‌های گل، تابلوها و ديوارهای سپيد، اشيايی ناپايدارند. خوب می‌داند خانه از چه چيز ساخته شده است. يک خانه از آجر و گچ ساخته شده است و می‌تواند فرو ريزد… يک خانه خيلی محكم نيست! 📚 فضيلت‌های…

گزارش تصویری از شهرک تلویزیونی_سینمایی ایران (غزالی)

0

بانو قهرمانی … حتما سریالهای هزار‌دستان و شهرزاد رو یادتون میاد. لاله زار قدیم و قدم زدن روی سنگفرش خیابونای خلوت، تک و توک ماشینهای رنگ و وارنگ و درشکه‌ها. چهار رکن برجسته‌ی سریال هزاردستان و سینمای ایران، عزت‌الله انتظامی، داود رشیدی، محمدعلی کشاورز و علی نصیریان، و بازی ممتازشون. شهرک تلویزیونی_سینمایی ایران (غزالی) همون جاییه که میزبان خیلی سریالها و فیلمهای…